NAŠE OSVĚDČENÉ TIPY PRO IMUNITU

Článků a informací o tom, jak posílit náš imunitní systém je všude dost.

Základem by samozřejmě mělo být:

 • Nekouřit a nepít nadměrné množství alkoholu
 • Dodržovat pitný režim
 • Zdravá strava bohatá na ovoce a zeleninu
 • Cvičení
 • Vyhýbaní se stresu
 • Dostatek spánku
 • Dodržování hygieny rukou 

Teorii asi každý z nás zná, ale velmi zřídka se najde někdo, kdo by veškeré tyto zásady dodržoval. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na e-shopu s kvalitními doplňky stravy, tak si tedy pojďme říct, jak můžeme podpořit náš imunitní systém s nimi.

Na správném fungování imunitního systému se podílí celá řada látek. Vědecké studie poukazují že:

 • Je nutný adekvátní příjem vitamínů a minerálů.
 • Nedostatek mikroživin potlačuje imunitní funkce a to zapřičiňuje zvýšenou náchylnost k infekcím. Infekce zase zhoršují nedostatek mikroživin snížením příjmu živin, zvýšením ztrát a tak to funguje stále dokola.
 • Se stárnutím lze v imunitním systému pozorovat různé změny, které se projevují slabou imunitní reakcí a zvýšenou náchylností k infekcím.
 • Antioxidanty, vitamíny a stopové prvky působí proti potenciálnímu poškození způsobené volnými radikály a stimulují funkci imunitních buněk.
 • Adekvátní příjem vitamínů C, D, A, B6, B12, kyseliny listové, E a minerály selenu, zinku, mědi a železa podporuje správnou imunitní odpověď – vrozenou imunitou. Nedostatečný příjem těchto vitamínů a minerálů může celkově vést k potlačené imunitě, která je náchylná k infekcím. 

Důležité je vědět, co konkrétního po daném přípravku chceme. Tudíž si položte otázku, zda chcete podpořit svou imunitu dlouhodobě (například po celou dobu zimy) a nebo zda potřebujete rychlou pomoc.

 

Co nyní potřebujete?

1.    Chci svou imunitu podpořit DLOUHODOBĚ (jsem nyní zdravý)

Základ:          Užívejte vitamín C – ten nejúčinnější je lipozomální LIPO C ASKOR

Doplňujte dostatečně vitamín D3 - AXONIA OROFAST VITAMIN D3

 

Chci víc:        Dopřejte si D3 a laktoferin - FEMORALEX Forte

Zaměřte se na imunoglobuliny - Kravské či kozí kolostrum

Dopřejte si kúru užívání symbiotikaLACTOCARE

 

2.    Potřebuji pomoc HNED (jsem unavený a „něco na mě leze“)

Rychlá pomoc:       Extra síla přírodních vitamínů B, embliky lékařské a základní složky potřebné pro správné fungování imunity - STRONGIMUN       

Urychlení  rekonvalescence - Kravské či kozí kolostrum

V případě oslabené imunity je nezbytné začít tělu dodávat látky, které mu pomohou zvýšit obranyschopnost – Vitamín C a Vitamín D.

 

Které složky jsou pro imunitu a vitalitu nejpřínosnější a proč?

Vitamín CZáklad pro správné fungování imunity. Aktivuje totiž bílé krvinky, které hrají důležitou roli v boji proti nemocem. Lipozomální forma vitamínu C je pro organismus vůbec ta nejlepší volbaLIPO C ASKOR

(Zdroje: čerstvé ovoce a zelenina, brambory, játra)

 

Vitamín D3Zvyšuje obranyschopnost imunitního systému a pomáhá blokovat vstup viru do buňky. Měl by se užívat především v zimních měsících, kdy nemáme dostatek slunečního záření. Doporučujeme AXONIA OROFAST VITAMIN D3 – patentovaná nanoemulze poskytuje tu nejlepší vstřebatelnost.

Více o D3 ZDE

(Zdroje: rybí tuk, játra, vaječný žloutek, máslo, UV záření)

 

Zinek - Dostatek tohoto minerálu výrazně snižuje vznik infekcí a rovněž jako vitamín C a D3 podporuje imunitní systém.Vyšší dávku zinku naleznete v přípravku JAMISEON Zinek 25mg.

(Zdroje: maso, sýry, vejce, luštěniny, obiloviny)

 

Laktoferin - Je mnohostranně účinný -  podílí se na transportu železa v organismu a pomáhá tak držet na uzdě přemnožení škodlivých bakterií. Mnoho studií poukazuje na antivirové, antimikrobiální a antioxidační účinky. Je to jeden z nejmocnějších pomocníků imunity! Nové studie zaměřené na Covid19 popisují antivirový účinek laktoferinu, který pomáhá zabraňovat vstupu viru do buňky a také schopnost vázat se přímo na virové částice a odklonit je od cílové buňky. Velkou porci laktoferinu vám přiáší FEMORALEX Forte.

(Zdroj: kolostrum)

 

Imunoglobuliny – Jsou protilátky, které pomáhají imunitnímu systému, aby identifikoval, bojoval a neutralizoval neznámé objekty (bakterie a viry). Užívání imunoglobulinů je nezbytné pro pasivní imunitu nově narozených savců po porodu. Kozí kolostrum nebo Colenter LD jsou u nás nejlepší zdroje imunoglobulinů.

(Zdroj: kolostrum)

 

Symbiotikum – Ve střevech sídlí až 70% imunitních buněk, a proto je nezbytné mít dostatek prospěšných bakterií (probiotikum) a vlákniny (prebiotikum). Náš přípravek LACTOCARE obsahuje velmi odolný probiotický kmen a speciální vlákninu, která je vhodná i pro pacienty s gastrointestinálními problémy (Crohnova choroba apod.).

(Zdroje: Probiotikum: kefír, jogurt, acidofilní mléko,podmáslí, kysané zelí, kvašené okurky, kimchi… Prebiotikum: jablka, meruňky, čekanka, cibule, pórek, luštěniny…)

 

Vitamín A - Nedostatek vitaminu A zhoršuje jak vrozenou imunitu (regeneraci sliznice), tak adaptivní imunitní odpověď na infekci, což vede ke snížené schopnosti působit proti patogenům. JAMIESON A+D3 poskytuje adekvátní množství vitamínů A a D3.

(Zdroje: játra, vaječný žloutek, máslo, mléko, betakaroteny v červené zelenině, žlutém ovoci a tmavé zelenině)

 

Vitamíny B – Účinně přispívají ke snížení únavy a vyčerpání. Sílu koncentrátu přírodních vitamínů B (z naklíčené pohanky) naleznete v přípravku STRONGIMUN nebo také v JAMIESON VITAMÍNY B6 + B12 A KYSELINA LISTOVÁ.

(Zdroje: kvasnice, luštěniny, slupky obilovin, mléko, maso, sója, vnitřnosti…)

 

Omega 3 – Při dlouhodobém užívání posilují imunitu a působí protizánětlivě. JAMIESON OMEGA-3 SELECT vám přináší velké množství EPA a DHA, tak aby byl garantovaný příznivý účinek.

A pro vaše děti je vhodný JAMIESON OMEGA-3 KIDS GUMMIES

(Zdroje: losos, vejce, sardinky, tresčí játra, vlašské ořechy, chia semínka…)

 

Koenzym Q10 – Pomáhá chránit buňky před degradací. Má schopnost stimulovat imunitní systém a napomáhat tak správné tvorbě protilátek. Konezym Q10 vám přinášíme od kanadského výrobce Jamieson.

(Zdroje: hovězí srdce, játra, ledviny, špenát, brambory, sojové boby)

 

Železo – Je důležité pro tvorbu krevních složek a tím přispívá ke správnému fungováni imunity. Přípravek FERROCENTO C vám zajistí tu nejlepší vstřebatelnost bez zažívacích obtíží. POZOR, nemělo by se užívat v průběhu onemocnění.

(Zdroje: játra, maso, vaječný žloutek, zelenina, ovoce)

 

Stále si nejste jisti co je pro vás to pravé ořechové?

Nevadí, napište nám na info@vitagen.cz nebo do chatu. Rádi vám pomůžeme s výběrem!

 

 

Zdroje:

https://www.karger.com/Article/Abstract/107673

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7390755

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení